Mikrometr kabłąkowy Micromar 40 EWRi - nowoczesny i bezprzewodowy pomiar.

 

Nowe mikrometry kabłąkowe z łącznością bezprzewodową firmy Mahr z pewnością ułatwiają i przyspieszają kontrolę jakości podczas produkcji. Sposób w jaki rejestrują dane w znacznym stopniu przekłada się na szybszą i efektywniejszą prace. 
Ten nowoczesny przyrząd pomiarowy pozwala na wykonywanie szybkich i dokładnych odczytów. Nasze dane pomiarowe Micromar wysyła poprzez system łączności bezprzewodowej do odpowiedniego odbiornika USB i-Stick lub e-Stick w naszym komputerze. Za pomocą komunikatu na wyświetlaczu mikrometr potwierdza, czy dane zostały przesłane prawidłowo lub czy operator znajduje się w obszarze działania odbiornika (zasięg ok. 6m). 

Najważniejsze funkcje mikrometru Micromar 40 EWRi:

Jest to pierwszy cyfrowy mikrometr kabłąkowy z wyświetlaczem o wysokim kontraście oraz bardzo dużą wysokością cyfr bo aż 10 mm co umożliwia bezproblemowy odczyt pomiaru w trudniejszych warunkach. Na skale światową to pierwsze urządzenie zapewniające tak wygodny wskaźnik tolerancji oraz dodatkowo wskazuje granice ostrzegawcze. Dzięki temu operator łatwo stwierdzi czy wykonany pomiar mieści się w granicach tolerancji. Tak niezawodna kontrola jakości zapewnia uniknięcie wybrakowanych części z czym wiąże się zoptymalizowany koszt procesu oraz wydajność.  Dzięki funkcji "Hold" system pozwala uniknąć nieprawidłowej obsługi, możliwe jest zamrożenie wyświetlanych wartości na wyświetlaczu do późniejszego odczytu poza maszyną. Indukcyjny system pomiarowy zastosowany w urządzeniu jest obecnie najnowocześniejszy i zapewnia dokładność spełniającą wysokie wymagania normy DIN 863. Zabezpieczenie IP65 gwarantuje Micromar'owi skuteczne zabezpieczenie przed pyłem, chłodziwami i smarami przez co idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach na hali produkcyjnej i warsztacie.

Pozostałe funkcje: 
RESET (wyzerowanie wskazania)
ABS (możliwość wyzerowania wskazania przy zachowaniu wcześniejszych ustawień)
- jednostki: mm/cale
ORIGIN (wprowadzenie wartości zadanej)
FUNKCJA LOCK (blokada klawiszy)
TOL (wskazanie granic tolerancji i ostrzeżenia)
DATA (transfer danych)
HOLD (zapamiętanie wartości pomiarowej)
- Wrzeciono pomiarowe nierdzewne, w całości utwardzane i szlifowane, 
- Wrzeciono pomiarowe i kowadełko powlekane węglikiem spiekanym
- Szybki przesuw
- Grzechotka wygięta
- Lakierowany kabłąk stalowy, izolowany termicznie
BEZPŁATNE OPROGRAMOWANIE MarCom Professional 

 
W firmie Imponar posiadamy zestaw pomiarowy Mahr w skład którego wchodzi: mikrometr, suwmiarka oraz czujnik cyfrowy. Przetestowaliśmy działanie łączności bezprzewodowej, funkcjonalności programu MarCom (MarConnect) oraz precyzji pomiarów i z czystym sumieniem możemy polecić owe produkty. 

 

 

Zdjęcia

Micromar_40_ewri Zestaw Promo Mahr F1